VELIKA HRVATSKA POBJEDA

19. lipnja 2014.

Hrvatska je u paklu Amazone razbila Kamerun. “Lavovi” su ukroćeni, pobjedom od 4:0 naši su nogometaši ostali u igri za plasman u drugi krug. Za to će im trebati pobjeda nad Meksikom, no prema prikazanom u meksičkom taboru imaju o čemu razmišljati. Bez obzira na njihovu dobru igru i remi s Brazilcima. Ponovno je za Hrvatsku bila sretna 11. minuta. Marcelo je naime u 11. minuti zabio autogol na otvorenju SP-a, no ovaj put strijelac za Hrvatsku bio je igrač u kockastom – Ivica Olić. Sjajno se snašao, nakon ubačaja Srne, Mandžukić je s igračem Kameruna na leđima vratio do Perišića, koji je sjajno pronašao Olića – 1:0. Ključni trenutak utakmice, koji je usmjerio drugo poluvrijeme dogodio se u 39. minuti. Song je laktom bez nekog pravog povoda udario Mandžukića. Portugalski sudac bio je blizu događaja i kamerunskom nogometašu pokazao je crveni karton.

Pravu grmljavinu u džungli gledali smo u drugom poluvremenu. Dotukli su hrvatski nogometaši Kamerunce, usred Amazone definitivno zaslužili titulu “kraljeva džungle”. A Ivan Perišić nakon šprinta po lijevoj strani od gotovo 40 metara i pogotka lijevom nogom zaslužio je nadimak “hrvatskog Robbena”. Naravno, očekivali smo i pogotke Mandžukića. Oni su i stigli, ali je prije toga, najbolji trenutno hrvatski napadač, koji je zbog suspenzije propustio prvu utakmicu protiv Brazila, promašio idealnu prigodu. Trebalo mu je očito za naciljati ciljničke sprave. I prvo je precizno naciljao glavom u 61. minuti nakon udarca iz kuta Pranjića, da bi u 73. minuti pospremio loptu u mrežu nakon udarca Eduarda. Do kraja susreta bilo je još prigoda za Hrvatsku, razigrali su se igrači s klupe prije svih mladi Kovačić i Rebić, a sjajnu prigodu za dotući Kamerunce promašio je i Rakitić. Naši suparnici tako već pakiraju kofere, očito im je poraz teško pao pa su se pred kraj utakmice zamalo fizički obračunali Assou Ekotto i Moukandja. Tako to biva kada se više razmišlja o premijama, a ne o suparniku na terenu.