BARANJSKI “EL KLASIKO”

28. listopada 2013.

U derbiju 11. kola Prve ŽNL Osječko baranjske do ovog kola petoplasirana Darda dočakala je drugoplasirano Bilje i sigurnom igrom slavila rezultatom 3:0 (poluvrijeme 2:0).552193_480007008705520_2047904440_n

Apsolutni junak utakmice bio je Anto Živković koji je postigao het trik. Već u prvom napadu na utakmici Živković je stavio do znanja gostima da se neće dobro provesti i pogodio stativu nakon jedne solo akcije. U 2.min Živković je sjajno uposlio Nospaka koji ipak ne uspijeva savladati golmana Bilja Palinkaša u situaciji 1 na 1. Ipak, inicijativa Darđana brzo je urodila plodom kada je nakon odličnog centaršuta Dominkovića s desne strane Marijanac iza druge stative vratio loptu glavom u peterac Bilja gdje je Živković bio najsnalažljiviji i također gavom doveo domaćina u vodstvo. Sredinom poluvremena prednost je duplirana. Kapetan Darde Antonio Gužvanj maestralno je uposlio Antu Živkovića koji je izbjegao ofsajd zamku i rutinski savladao Palinkaša. U 2.poluvremenu Darđani su se zadovoljili stečenom prednošću, tako da nisu pretjerano riskirali u napadačkim akcijama. S druge strane igrači Bilja su bili toliko nemoćni u napadu i nisu uspjeli stvoriti ni jednu izglednu priliku za gol. Završni udarac stigao je 10-ak minuta prije kraja. Popularni Žile prihvatio je jednu loptu na polovici Bilja i solo akcijom pretrčao obranu gostiju te po treći put matirao golmana Bilja, ovaj put lijevom nogom. Na taj način upotpunio je savršeni het trik: glavom, desnom i lijevom nogom. Nekoliko minuta prije kraja trener Darde Zvonko Knez izveo je jedinog strijelca iz igre kako bi dobio gromoglasan aplauz na otvorenoj sceni stadiona “kraj Đole”.311124_479307058775515_101927070_n

Nakon ove utakmice obje ekipe imaju po 20 bodova i dijele 2.mjesto, s tim što Darda ima bolju gol-razliku i utakmicu manje. U narednom kolu Darda 3.11. dočekuje ekipu Murse iz Osijeka.