Nije još ove sezone pošlo za rukom baranjskim košarkašima povezati dvije pobjede. Nakon što su prije osam dana u svojoj dvorani svladali Slavonski Brod, košarkaši Vrijednosnica OS Darda i dvoboj 15. kola igrali su pred svojim navijačima. No stigao je u goste mnogo ozbiljniji i kvalitetniji protivnik, štoviše gost Baranje bio je lider. Zagreb ima i dalje najbolji učinak u Ligi 10, svoju 11. pobjedu upisao je protiv “brokera”, koji su na kraju imali zaostatak od 17 poena, što ipak ne odgovora događajima na parketu. Naime, tri četvrtine bila je to poprilično izjednačena utakmica, ali bilo je teško očekivati da će domaćin izdržati do kraja u visokom ritmu. Jedan od razloga je što momčad Senada Muminovića nije bila kompletna. Nedostajao je pouzdani Mirza Hrnčić, čije je mjesto u petorci zauzeo Dino Radoš, koji je nakon četiri minute mjesto prepustio povratniku, Antoniju Bičviću, a on je zaigrao nakon tri i pol mjeseca odsutnosti zbog prijeloma šake.indeksirajĆČL

Zagreb je ipak bolje djelovao od samog početka, imao je u 6. minuti devet razlike (8:17), nakon čega su se probudili i domaćini, koji su polako hvatali priključak. Najbolje su Darđani odradili drugu četvrtinu, kada su i okrenuli rezultat u svoju korist, ali prednost nije bila veća od četiri poena. Očekivalo se da će izjednačenost biti vidljiva i u nastavku, ali gosti su pojačali agresivnost i ponovno preuzeli kontrolu. Domaćin je polako ostajao bez energije, posebno se pad vidio u obrani, gdje je suparnik zabijao lake poene, u trećoj četvrtini preko Karla Žganeca, koji je nakon nula poena u prvom dijelu treću dionicu obilježio s 13 poena. Osječanin u dresu “mrava” Aljoša Šarac probijao je prelako prvu liniju, a njegove asistencije (ukupno sedam) nakon Žganeca u posljednjoj četvrtini uspješno je realizirao Domagoj Vuković. Otpor je nestao nakon dvije trice Ivana Milekoviča, koji je svoj bivši klub počastio s 19 poena. Na toj razini bio je i domaći udarni tercet (Pandurić-Meznarić-Diminić), ali da bi se dobio Zagreb, treba uložiti puno više energije, koje ovaj put nije bilo dovoljno. N. Benčina