Međunarodnom likovnom kolonijom starijih osoba, četvrtoj zaredom, drugoj u Etnološkom centru baranjske baštine, jučer je počela manifestacija Pozdrav jeseni života, koju organizira Matica umirovljenika Belog Manastira. Kako je istaknula predsjednica Katica Ničin, pozivu se odazvalo 15-ak umjetnika iz Baranje, Slavonije i Vojvodine.

– Slikarima će se pridružiti članice naše udruge, a sva djela nastala na koloniji bit će izložena 28. rujna u izložbenom prostoru Centra za kulturu na izložbi slika i kreativnih uradaka – kaže Ničin, naglašavajući kako će dio umjetničkih djela nastalih na ovoj i proteklim kolonijama u organizaciji njihove udruge nastojati prodati, kako bi od zarađenog novca financirali njihove brojne aktivnosti tijekom godine. Većina onih koji su se koloniji odazvali, rade u tehnikama ulje na platnu, akvarel i suhi pastel, a na djelima će prevladavati baranjski motivi. Osim spomenute izložbe u Centru za kulturu, sastavni dio manifestacije je koncert združenih ansambala MPD BelAmi iz Belišća i CroArte iz Darde te trija Professores, na čelu sa zborovođom, Aleksandrom Čeliković Cvidrak, koji će 1. listopada, na Međunarodni dan starijih osoba, biti održan u dvorani za produkcije belomanastirske Umjetničke škole.

– Koncert će biti poklon svim našim članovima i starijim osobama – podvlači Ničin. I.G

Website Apps